The VVitch: A New-England Folktale - Cadı Filmi ( 2015 ) - Cem Yurtseven
Televizyon

The VVitch: A New-England Folktale – Cadı Filmi ( 2015 )

 

Az önce izlediğim The VVitch: A New-England Folktale filminden biraz bahsetmek istiyorum. The VVitch: A New-England Folktale filmini Türkçe dublaj izlediğimi belirterek söze başlayayım. Bunu söyledim çünkü, ” Acaba alt yazılı izleseydim farklı mı olurdu ” diye düşünmenizi istemediğim için:)

Aslında film için beklentilerim çok yüksekti. Korku filmlerinde IMDb puanları genelde çok düşük olur. Ama bu film için 6.8 puan verilmiş ki oldukça yüksek. The Witch filminin fragmanını izlediğimde de bu film hakkında merakım arttı. Bunları da not olarak eklemek istedim.

 

the-witch-5

 

The VVitch: A New-England Folktale filminin konusu : Film, 17. yüzyılda İngiltere’de geçiyor. William ve Katherine çiftinin 5 çocuğu vardır. Hristiyanlık kurallarına aşırı bağlı olduklarından ve farklı inanış şekillerinden dolayı, bulundukları kasabadan kovulurlar. Issız bir yerde yaşamaya başlarlar. En küçük bebekleri bir gün kaçırılır. Thomasin, kardeşinin bir cadı tarafından kaçırıldığına inanır ama bunu ailesine söyleyemez. Zamanla daha garip olaylar olmaya başlar. İlk olarak büyük oğulları Caleb, daha sonra ikiz kardeşler, daha sonra baba ve annenin başına garip olaylar gelir.

 

the-witch-4

 

Her zamanki gibi çok fazla detay vermeyeceğim. Yüzeysel olarak konuyu sizlere anlattım. Filmde mekan, kostümler ve oyunculuklar oldukça iyiydi. O dönemin havasını resmen soluyorsunuz.

 

the-witch-3

 

Filmin konusu, senaryosu, efektleri ise kesinlikle berbattı. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. Bu filmi beğenen eleştirmenler vardır mutlaka. Nedense onlarla farklı bakıyoruz bu tür olaylara. Filmin ilk 1 saati resmen fiyasko. Hiçbir aktivite yok. Son yarım saat içerisinde birkaç sahne yapmışlar. Ama topu topu birkaç dakika sürüyor. Film baştan sona kadar sıkıcı. Nasıl dayandım bu filme, hala aklım almıyor.

 

the-witch-2

 

Normalde beğenmediğim filmler hakkında makale hazırlamam. Ama düşündüm ki, beğenmediklerim için de yazmalıyım ki, benim düştüğüm hataya sizler de düşmeyin:)

 

the-witch-1

 

Oyunculukların iyi olduğunu söylemiştim. Ama filmde başrol oynayan kadın oyuncu için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Thomasin rolünü canlandıran Anya Taylor-Joy, 16 Nisan 1996 doğumlu. Yani henüz 20 yaşında. Ama oyunculuğu ve güzelliğini çok beğendim. 2015 yılında, yani geçtiğimiz sene oyunculuğa başlamış. Ve önümüzdeki yıl, Universal Film’in yaptığı ” Split ” isimli filmde başrol oynayacak. Bu film de dahil olmak üzere bu kızı mutlaka takip edin.

 

Anya-Taylor-Joy

 

Ayrıca filmde sadece 10 saniye görünen, 26 yaşındaki model Sarah Stephens‘ı da bir yerlere not edin:)

 

sarah-stephens

 

The VVitch: A New-England Folktale filmi hakkında yazacak başka bir şey var mı diye düşündüm. Ama pek bir şey bulamadım. Çok çok vaktiniz varsa, film kıtlığı yaşıyorsanız, ” Aman be sen ne anlarsın filmden ” diyorsanız seyredin. Diğer türlü hiç bulaşmayın derim. Son olarak filmin fragmanını ekleyerek konuyu noktalıyorum.

The VVitch: A New-England Folktale fragmanı :

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/