The Jungle Book - Orman Çocuğu Filmi ( 2016 ) - Cem Yurtseven
Televizyon

The Jungle Book – Orman Çocuğu Filmi ( 2016 )

 

2016 yılında vizyona giren The Jungle Book ( Orman Çocuğu ) filmi oyuncuları, konusu ve hikayesi ile ilgili sizlere biraz bilgi vermeye çalışacağım.

Öncelikle Orman Çocuğu filmine sakın önyargı ile bakmayın. Filme ilk bakışta çocuk filmi diyorsunuz. Ancak bana göre daha çok yetişkinlere hitap ediyor.

 

orman-cocugu-10

 

The Jungle Book – Orman Çocuğu filminin konusu :

Babası Mowgli ( Neel Sethi ) ‘yi, henüz 2 yaşındayken ormanda bir mağaraya getirir. Onu tehlikelerden uzak tutmak istiyordur. Fakat daha büyük bir tehlikenin içine getirdiğinden habersizdir. Mağaraya sakladığı esnada, Shere Khan isimli Bengal Kaplanı gelir ve babasına saldırır. Babası da elindeki meşale ile onun yüzünü yakar ama hayatını kaybeder.

 

orman-cocugu-9

 

Mowgli bir süre sonra mağaradan dışarı çıkar ve siyah panter Bagheera ile karşılaşır. Bagheera onu yanına alır ve ormana getirir. Hayatta kalması için bir sürüye ihtiyacı olduğunu bildiği için, onu kurtların yanına verir. Kurtlar onu yetiştirir ve 8 yaşına gelir. Her şey oldukça iyi giderken, bir gün Shere Khan gelir ve Mowgli‘yi ister. Amacı onu öldürmektir. Ama diğer hayvanlar onu vermek istemezler. Tek kurtuluşun, Mowgli‘nin insanların arasına dönmesi olduğuna karar verirler ve Mowgli’nin yolculuğu başlar. Yolculuk sırasında tesadüf eseri dev yılanlar karşılaşır. Dev yılan onu öldürmek üzereyken Baloo isimli ayı gelir ve onu kurtarır. Birlikte yaşamaya başlarlar. Fakat Shere Khan’ın Akela‘yı öldürdüğünü öğrenen Mowgli geri döner ve Shere Khan ile amansız mücadele başlamış olur.

 

orman-cocugu-4

 

The Jungle Book – Orman Çocuğu filminin eleştirisi :

Filmde olumsuz anlamda eleştirebileceğim çok fazla bir yer yok. Pozitif anlamda bahsetmek istediğim birkaç nokta var.

 

orman-cocugu-7

 

” Yahu hayvanlar, hele ki yabani hayvanlar nasıl çocuk büyütür. Amma da saçma filmmiş ” diyecekler varsa, yazının bundan sonrasını okumasınlar. Adı üstünde bir film bu. Ayrıca fantastik ( gerçekte var olmayan, gerçek olmayan, düş ürünü olan ) türde bir film. O yüzden konu yada senaryonun gerçekle ilgisi olmadığı saçmalığını bir kenara bırakalım.

 

orman-cocugu-6

Orman Çocuğu filminde efektler gerçekten müthiş. Aksiyon, eğlence, heyecan, gerilim gibi birçok özelliği içinde barındırıyor. Neredeyse durağan bir sahnesi yok. Birkaç yerde biraz duraksıyor. Ama orada da duygusallık giriyor işin içine. Yabani hayvanların insanlarla bu kadar yakın kullanılması ve bunun gerçeğinden neredeyse bir farkının olmaması, en başta yönetmen Jon Favreau ve teknik ekibin üstün başarası sayesinde gerçekleşiyor.

 

orman-cocugu-8

 

Ben özellikle dev ayı Baloo‘ya bayıldım. O dev cüssesiyle yaptığı espriler çok iyiydi. Filmin komik yüzü olmuş resmen. Ayrıca seslendiren kişinin ses tonu ve vurgulamaları da süper olmuş. Bu arada yeri gelmişken söylemek istiyorum. Orman Çocuğu filmini Türkçe dublaj izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Her bir karakter için özenle seçim yapılmış.

 

orman-cocugu-2

 

Oyunculuk konusunda ise gerçekten çok şaşkınım. Orman Çocuğu filminin oyuncuları sadece 3 kişiden oluşuyor. Mowgli, babası ve Mowgli’nin 2 yaşındaki halini canlandıran çocuk. Mowgli’nin babası hakkında yorum yapamam. Çünkü neredeyse yüzünü bile göremiyoruz. Sadece birkaç saniye görünüyor. Fakat filmde Mowgli’nin 2 yaşındaki halini canlandıran çocuk, beni resmen mest etti. Sadece 1 dakika görünüyor. Ama o nasıl bir oyunculuktur. Sanki çocuğun hiçbir şeyden haberi yok, gerçekten filmi yaşıyor. Biraz araştırma yaptım. Kendrick Reyes isimli bir kardeşimiz bu ufaklık. Ama olacak bu çocuk olacak:)

 

orman-cocugu-5

 

Filmin başrol oyuncusu olan Mowgli‘yi canlandıran Neel Sethi, Hindistan kökenli bir Amerikalı. Henüz 13 yaşında olmasına rağmen, çok iyi bir oyunculuk sergilemiş. 2013 yılında yayınlanan ” Diawali ” isimli kısa film ile dikkatleri üzerine çekti. 2016 yılında, belkide kariyerinin en önemli günlerini yaşayacak. Çünkü WWF SmackDown!, Access Hollywood Live, Good Morning America gibi toplamda 7 televizyon dizisi, 1 televizyon filmi ve 1 sinema filminde rol almış ve almaya devam ediyor. Geleceğin ünlü aktörlerinden biri olacağı kesin görünüyor. Umarım bizim Ömercik gibi kaybolup gitmez.

 

orman-cocugu-3

 

Orman Çocuğu filminin fragmanı :

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/