Sinek Isırıklarına Ne Yapılmalı ? - Cem Yurtseven
Yaşam

Sinek Isırıklarına Ne Yapılmalı ?

 

Sinek ısırıklarına ne yapılmalı ? Kaşıntıdan kurtulmak için neler yapmalıyız ? İşte size doğal ve mucizevi bir formül..

Geçenlerde bacağımı bir sinek ısırmış. Ama kara sinek mi yoksa sivri sinek mi bilmiyorum. Benim neredeyse binde birim büyüklüğünde bir canlının bana verdiği zararı görünce, ” Devede de boy var ama eşeğin arkasından gidiyor ” sözü aklıma geldi.

 

sinek-isirigi-1

 

Bu mahlukat, milyonlarca insan içinden beni seçmiş. Zaten özel bir insan olduğumu hep biliyordum. Bunu bana tekrar hatırlattığı için teşekkür ederim.

Kaşı Allah, kaşı Allah derken bir baktım, bacağım kıpkırmızı olmuş. Ben öyle evhamlı bir adam değilim. ” Kedi poposunu görmüş yara var demiş ” demem. Genellikle ” Saldım çayıra, mevlam kayıra ” derim. Ama bu şerefsiz sinek, bende büyük bir iz bıraktı. Ne zaman kaşınsam, kendisinin kulaklarını çınlatıyorum.

 

sinek-isirigi

 

Ben ilaç kullanmayı çok seven biri değilim. Mecbur kalmadıkça da kullanmam. Vücudumun ilaçlara karşı bağışıklık kazanmasını istemiyorum. Bu yüzden, doğal çözümler aramaya koyuldum.

 

ilac

 

Uzun bir süredir internet ile içli dışlı olduğumdan dolayı, hangi site çakma, hangi site gerçek ayırt edebiliyorum. Bu yüzden araştırma sonuçlarını uygulamam çok zor olmadı.

Sinek ısırığına ne iyi gelir ” diye aradım. Sonra, yok bu olmadı dedim. ” Sinek ısırığı kaşıntısına ne iyi gelir ” dedim. Sanırım aradığım cevap buydu. Karşıma yüzlerce seçenek çıktı. Onlar arasında karar vermem pek kolay olmayacaktı.

Ulan söyleyeceksen söyle ” dediğinizi duyar gibiyim. Tamam tamam çok uzatmıyorum.

Araştırmalarım sonucunda, limon+buz ikilisinin sinek ısırıklarının bıraktığı kaşıntı hissini yok edeceğini öğrendim. Kendi kendime dedim ki, ” Denemekten bir zarar gelmez “. Denedim be gerçekten pozitif bir sonuç elde ettim.

 

 

limon-buz

 

 

Sinek ısırıklarının bıraktığı kaşıntı etkisini yok etmek için; önce, ısırılan yerin üzerine birkaç damla limon sıkın. Daha sonra limonu oraya iyice yedirin. Ardından buzu o bölüme birkaç saniye gezdirin. En fazla 20 saniye sonra kaşıntı hissinin azaldığını ve bittiğini göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/