N'olur Ayrılalım 5. Bölümde Final Yaptı - Cem Yurtseven
Televizyon

N’olur Ayrılalım 5. Bölümde Final Yaptı

Fox TV’nin ilgiyle izlenen dizisi N’olur Ayrılalım 5. bölümü ile final yaptı. Peki N’olur Ayrılalım neden bitti ? Devam edecek mi ?

Daha önceki yazılarımda, yaz mevsimine girerken romantik komedi ağırlıklı dizilerin ekranlarda yer aldığından bahsetmiştim. Genelde birbirine benzeyen dizileri ekranlarda görmeye alıştık. Fakat N’olur Ayrılalım, konusu itibariyle biraz farklıydı. Oyunculuklarını ve senaryosunu gerçekten beğenmiştim. Hatta, yapımların kalitesinin alınan reytingler ile belirlendiği günümüzde, oldukça iyi izlenme sayısı da elde ediyordu.

 

CoimW4jWYAAtGMK

 

Peki N’olur Ayrılalım neden bitti ?

Aslında birçok kişinin merak ettiği bu soruya kimse açıklık getiremiyor. Ne yapım şirketinden, ne de kanal yetkililerinden bir açıklama yapılmadı. Hatta öyle ki, dizi kadrosunun bile son gün haberi olmuş final yapacağından. Gerçekten havuz problemi gibi!

Bazı kaynaklar, yeterli reklam alınamadığı için bittiğini söylüyor. Tabi buda bir ihtimal. Ancak, reytinglerde ilk ikiye giren bir diziye nasıl reklam bulunamıyor ?

Bir şeylerin yanlış yapıldığı çok belli. Pazarlama konusunda sıkıntı yaşandı anladığım kadarıyla. Daha doğrusu bazı haber sitelerinde böyle lanse edilmiş. Şimdi size kısa bir hikaye anlatacağım. Hikaye alıntıdır.

……..

Genç adam köy pazarında gezerken, gördüğü yaşlı ama sevimli eşeği bir köylüden 500 liraya satın aldı. Köylü parayı alırken dedi ki:

– Eşeği yarın kasaba meydanına getirip sana teslim ederim. Senin kasabaya götürmen zor olur.

Ertesi gün genç adam, kasaba meydanında köylüyü buldu ve eşeğim nerde diye sordu.

Köylü cevap verdi:

– Çok üzgünüm ama eşek yolda gelirken kaza geçirdi sizlere ömür oldu.

Genç adam üzgün:

– Peki ne yapalım, o zaman paramı iade edin.

Köylü dedi ki:

– Parayı senden aldıktan sonra borcumu kapatmak için harcadım ve iade edemeyeceğim.

Genç adam biraz düşündü ve dedi ki:

– O zaman bari bana eşeğin ölüsünü ver.

Köylü ölü eşeği ne yapacağını sorunca, “Ben onu değerlendiririm, görürsün” dedi.

Köylü, genç adamı bir ay sonra şehrin meydanında gördü ve merakla sordu:

– Nasıl eşeğin ölüsü işine yaradı mı?

Genç gülerek cevap verdi:

– Evet, büyük ödülün eşek olduğu piyangoda ikişer liradan 500 bilet sattım. 1000 lira para topladım, sonuçta da 498 lira kar ettim.

Köylü nasıl oldu bu iş diye merakla sordu:

– Peki ölü eşeğe kimse itiraz etmedi mi?

Genç adam gene güldü:

– Bir tek piyangoyu kazanan itiraz etti; ona da iki lirasını iade ettim.

Genç adam büyüdü ve büyük bir tüccar oldu…

Ticarette para kazanmak kadar, kaybetmek de var ama büyük tüccar kayıplarını dahi kazanca dönüştürecek yolu bulandır.

……

 

CnOuktiXgAAKZy8

 

Bir dizi, her şey iyi giderken, neden 5 bölümde final yapar ? Bu dizide çalışan onca emekçinin, sanatçının yada Cuma akşamlarını iple çeken izleyicilerin ne günahı var ? Herkes tam adapte olmaya başlamışken, böyle bir karar almak hangi akla mantığa sığar ?

Ben Osman Sınav‘ın yapımlarını hep sevmişimdir. Kendisi kalitesini zaten çoktan ispatlamış biri. Senaristler Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem‘de bana göre çok güzel işler çıkarıyor. Senaryo akıl doluydu.

Nilay Duru‘nun bana göre duru bir güzelliği var. Çok masum görünüyor ve dizideki karakterine çok uygun. Oyunculuk konusunda da çok iyi.

Aras Aydın‘ı yolda görsem, bu çocuk tam bir fırlama derdim 🙂 Çapkın bir görüntüsü var ki dizide de zaten bu karakterde. Ama oyunculuğunu gerçekten çok geliştirmiş.

Gürgen Öz, Nilperi Şahinkaya, Osman Karakoç, Duygu Karaca gibi oyuncularda, dizinin sigortaları olmuş. Özellikle Nilperi Şahinkaya çok iyi iş çıkarıyordu. Farklı bir güzelliği var. Fakat bunun yanında gerçekten oyunculuk konusunda müthiş. Jest ve mimikler, rolüne adapte olması vs.. Bu kızda iş var:)

N’olur Ayrılalım devam edecek mi ?

Diziler final yaparken, son bölümde noktayı koyarlar ve mutlu sonla bitirirler. Fakat N’olur Ayrılalım’ın final bölümü çok muallakta kaldı. Hani aklımda deli sorular dolaşmaya başladı. Bir yandan diyorum ki, dizi farklı bir kanalda devam edecek. Ama diğer taraftan da şöyle diyorum: Dizi devam edecekse, neden dizi kadrosuna, son gün final yapacağı söyleniyor.

Ayrıca internette gezen bir habere göre, N’olur Ayrılalım’ın yakışıklı başrol oyuncusu Aras Aydın, Kanal D ekranlarında başlayacak olan Altın Soylular isimli dizinin kadrosuna katılmış. Buyrun cenaze namazına..

Uzun lafın kısası, gerçekten güzel bir diziyi, yine yanlış uygulamalar sonucu yayından kaldırdılar. Reklamcılık ve pazarlama konusunda iş bilmeyen adamlar yüzünden harcanan diziler arasına, bir yenisi daha katıldı.

N’olur Ayrılalım dizisinde emeği geçen herkese teşekkürler. Umarım farklı ve kıymet bilen bir kanalda tekrar sizleri görürüz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/