Kurtlar Vadisi Darbe Bilmecesi - Cem Yurtseven
Yaşam

Kurtlar Vadisi Darbe Bilmecesi

 

Kurtlar Vadisi Darbe filmi çekilecek mi ? Kurtlar Vadisi Darbe filminin konusu nedir ? Pana Film, Kurtlar Vadisi Darbe alan adını ve marka tescilini neden 2 ay öncesinden aldı ? Tüm bu sorulara açıklık getirmeye çalışalım.

 

Dün itibariyle Pana Film, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile, Kurtlar Vadisi Darbe isimli bir film çekeceklerini duyurdu.

 

kurtlar-vadisi-darbe-7

 

İlk bakışta hemen hemen herkes memnun olmuştu. Çünkü Cumhuriyet tarihinin kara lekelerinden biri olarak arşivde yerini aldı. 62 polis, 5 asker ve 173 sivil vatandaşımız şehit oldu. Fakat işin acı yanı, bugüne kadar içimize asker kılığında saklanan hainlerin, bizim silahlarımız, tanklarımız, uçaklarımızla bunu yapmaları oldu. Üzerinden 1 ay geçmesine rağmen hala bu konuyu konuşuyorsak, durumun ne kadar vahim olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Kurtlar Vadisi, 2002 yılından beri ekranlarda yer alıyor. ” Derin Devlet ” temasından hiçbir zaman vazgeçmeyen dizi, işlediği konularla da hem şaşırtıyor hem de olan biteni gözler önüne seriyor. Senaristler gerçekten gündemi çok iyi takip ediyor. Ama bunun yanında kesinlikle bir haber alma mekanizmaları var. Tahmin ettiğim kadarıyla, büyük bir ekip çalışıyor arka planda. Gelen hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyorlar. Bazı olayları biz daha yaşamadan dizide işlemeleri gerçekten çok enteresan. Dizi zaten bu sebeple 15 yıldır devam ediyor.

 

kurtlar-vadisi-darbe-8

 

Daha önce ” Kurtlar Vadisi Terör ” ismiyle yayınlandı. Fakat ne hikmetse sadece 1 bölüm yayınlandıktan sonra RTÜK tarafından kaldırıldı. Neden bu kadar fazla şikayet aldı ? Neden insanlar rahatsız oldu ? anlamak pek mümkün değil.

 

kurtlar-vadisi-darbe-9

 

15 Temmuz Darbesi ‘nin film haline gelmesi, birçok kişi tarafından isteniyordu. Hal böyle olunca Pana Film bu duruma sessiz kalmadı ve filmi çekeceklerini açıkladı. Tabi bizlerin yüzü suyu hürmetine değil. Biliyorlar ki, böyle bir film, oldukça yüksek bir izlenme sayısı alacak.

Buraya kadar her şey normal görünüyor. Ancak dün olanlar, benim gibi birçok kişinin aklında soru işaretleri yarattı.

Dün bu haberleri okuyunca dedim ki ” Gidip şu alan adlarını alayım ” 🙂 Alan adı sahiplik sorgulama sitelerine bir bakayım dedim. Alan adları boş mu, yoksa alınmış mı diye. Kontrol ettiğimde, kurtlarvadisidarbe alan adının .com ve .net uzantılarının alınmış olduğunu gördüm. İçimden ” Ulan hangi ara aldınız bunları ” diye geçirdim. Baktığımda ise gerçekten çok şaşırdım. Çünkü kayıt tarihi 18.05.2016 olarak görünüyordu. Yani darbe girişiminden neredeyse 2 ay önce. ” Bu nasıl olabilir ” gibi aklımda deli sorular belirdi. Tam bununla ilgili bir yazı hazırlıyordum ki, benim gibi bunu farkeden binlerce kişi olduğunu gördüm. Kim almış diye sorguladığımda, Pana Film’in sahibinin ismini gördüm ve şaşkınlığım daha çok arttı.

 

kurtlar-vadisi-darbe-3

 

kurtlar-vadisi-darbe-4

 

kurtlar-vadisi-darbe-2

 

Bu kişilerin bir kısmı ” tesadüf “, bir kısmı ” darbeyi önceden biliyorlardı “, bir kısmı ” darbenin olacağını bilmeyen mi vardı “, bir kısmı ” 17-25 Aralık darbesini çekeceklerdir ” diğer bir kısmı da ” ülkemizin geçirdiği önceki darbeleri çekeceklerdi ” diyordu. Aslına bakarsanız hemen hemen hepsi mantıklı görünüyor. ” Tesadüf ” olması dışında.

Neyse konumuza dönelim. Alan adları ve marka tescili Pana film tarafından kayıt edilmişti. Yukarıda saydığım nedenlerin hepsini anlarım. Fakat bu konu sosyal medyada konuşulmaya başladıktan sonra ne hikmetse, alan adlarının sahiplik bilgisi değiştirildi. Belki gelen tepkilerden çekindikleri için böyle bir şey yaptılar. Ama bu daha fazla dikkat çeken bir hamle oldu.

 

kurtlar-vadisi-darbe-5

 

kurtlar-vadisi-darbe-6

 

Henüz Pana Film’den konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Tatmin edici bir açıklama gelmezse bu konu daha çok konuşulur.

Kurtlar Vadisi Darbe filminin konusu ise aslında belli. Zaten Derin Devlet konusu üzerinde duran Kurtlar Vadisi Pusu ekibi için çok zor bir senaryo olmayacak. 15 Temmuz darbe girişiminin öncesi, darbe girişimi esnasında yaşananlar ve darbe girişiminden sonra ülkenin durumu konu edilecek. Muhtemelen araya gerçek görüntüler de katılacak. ” Bu filmde yaşananlar hayal ürünüdür ” uyarısının olacağını da düşünmüyorum.

 

kurtlar-vadisi-darbe-1

 

Bu arada bir ekleme yapmak istiyorum. Kurtlar Vadisi Pusu, henüz hiçbir kanalla anlaşmadı. Kurtlar Vadisi Pusu hangi kanalda ve ne zaman başlayacak diye merak içinde birçok kişi. Ama henüz bununla ilgili bir adım atılmadı. Fakat bana göre en kuvvetli ihtimal, dizinin TRT1 ekranlarında yayınlanması. Nedenini sormayın söylemem:)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/