Köfteci Yusuf'a Gitmeden Önce Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun - Cem Yurtseven
Yaşam

Köfteci Yusuf’a Gitmeden Önce Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun

İzmir’in Balçova ilçesinde bulunan Köfteci Yusuf isimli mekana gitmeden önce, bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Restoran ile ilgili düşüncelerimi ayrıntılarıyla sizlere aktaracağım.

Balçova Köfteci Yusuf nerede ?

İzmir – Çeşme otobanında, Balçova mevkiinde bulunan Selway Outlet’te hizmet veren Köfteci Yusuf, 08:00-24:00 saatleri arası hizmet vermektedir.

kofteci-yusuf-3

 

Köfteci Yusuf’un artıları

Köftesi tek kelime ile mükemmel. İçerisine ne katıyorlar bilmiyorum ama çok lezzetli.

kofteci-yusuf-1

 

Meze ve salataları da gayet lezzetli.

Servis gayet hızlı. Siparişiniz kısa bir sürede geliyor. Bunun sebebi de, çalışan sayısının çok olması sanırım. Zibilyon tane eleman var 🙂

20160522_191945

 

Mekan temiz ve havadar. Ferahlatıcı bir havası var.

20160522_191933

 

Ulaşım kolay. Çeşme otobanı üzerinde olması, trafik sorununu oldukça ortadan kaldırıyor.

Fiyatları çok uygun. Bir porsiyon köftenin fiyatı yaklaşık 12 TL.

 

Köfteci Yusuf’un eksileri

Özellikle hafta sonları, otopark sıkıntısı yaşanıyor. aracınızı park edecek bir yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Masalara oturmak için resmen sıra bekliyorsunuz. Alttaki fotoğrafta gördüğünüz gibi kuyruk, dışarı kadar taşmış durumda. Maaş kuyruğunda, lise zamanlarında yatılı okuduğum için yemek sırasında yada maça veya sınavlara girerken üst baş araması için böyle sıra bekledim ben bugüne kadar. Dünyanın en güzel köftesini bedavaya verseler, yine de o kuyrukta sıranın bana gelmesini beklemem. Bu oldukça gurur kırıcı bana göre. Kuyrukta beklemeniz yetmiyormuş gibi, görevli size kaç kişi geldiğinizi soruyor. Mesela 4 kişi geldiniz ve 3 kişilik boşyer var. Hemen arkanızdakine geçiyor ve siz biraz daha sıra bekliyorsunuz. Bu yüzden çok kalabalık gitmenizi tavsiye etmem.

20160522_193906

Tuvalet için de kuyruk bekliyorsunuz. İşte bu da işin bir diğer kötü durumu. Mekan tıklım tıklım dolup taşarken, tuvalet sayısının sadece 3 olması, bana göre Köfteci Yusuf’un en büyük eksikliklerinden. Yemek için kuyruk, tuvalet için kuyruk.. Dışarıdan o kadar kötü görünüyor ki, fotoğraflara bakıp siz karar verin.

Ben Pazar günü gittim mekana. Acaba dedim, hafta sonu olmasından dolayı mı bu yoğunluk. Ancak görüştüğüm birkaç kişi, hafta içi de durumun aynı olduğunu söyledi. Artılarını ve eksilerini iyice inceleyip, gitmeye öyle karar verin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bursa İznik’de küçücük bir dükkanla başladığı bu işi şimdilerde çok büyüttü, bazen garson gibide çalıştığı doğrudur.

  2. Ramazanda trafik olduğu için izmit deki köfteci yusufa gittik, iftara 30 saniye kaldı çorba bile gelmedi dedim bunlar ne adi çorba bile gelmeyecek heralde derken. 30 saniyede tüm masalara çorbalar dağıldı..
    Çarbayı bitirirken biraz hızlı çorba içerim, bunlar ana siparişimi geciktirir diye düşünürken çorba bitmeden önüme koydular.. böyle hızlı servis görmedim. içine ne katarsalar katsınlar isterse araba tekeri koysun o hizmete gider yerim arkadaş

  3. Garsonlar çok koşuşturuyorlar üzülüyorum.. Ucuza kaliteli hizmet arada avm’de gideriz ailecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/