I Am Wrath - Ben Gazap Filmi ( 2016 ) - Cem Yurtseven
Televizyon

I Am Wrath – Ben Gazap Filmi ( 2016 )

 

I Am Wrath, 2016 yılında vizyona giren aksiyon, suç türünde filmlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 1 saat 30 dakikalık süresi ve bol aksiyonu ile, sıkmadan kendisini izlettiriyor.

Yönetmen koltuğunda oturan Chuck Russell, gerilim ve aksiyon türünde filmlerle dikkat çekiyor. Elm Sokağı Kabusu serisinin 3. filminde yönetmen koltuğunda oturan Russell, bu film ile hafızalara kazındı. Ardından Maske ve Akrep Kral isimli filmlerin yönetmenliğini yaptı. Bu 3 film, onun kariyerindeki en önemli yapımlar oldu. Çektiği filmlerde genellikle gerilimi ve bitmeyen aksiyonu ön planda tutuyor. Bir filmin başarılı olabilmesinin en önemli şartı, iyi bir yönetmenin elinden geçmesi hiç şüphesiz.

 

i-am-wrath-2016-4

 

Ben Gazap ” filminin senaristliğini üstlenen ikili Paul Sloan ve Yvan Gauthier ise, son dönemde popüler olmaya başlayan senaristlerden. Filmlerinde çok fazla espri kullanmıyorlar. Daha çok gizem konularında iyiler.

 

i-am-wrath-2016-10

 

Ben Gazap ” filminin en dikkat çekici yanı, hiç şüphesiz John Travolta‘nın başrolde yer alıyor olması. 18 Şubat 1954 tarihinde Amerika’da dünyaya gelen Travolta, kariyerinin ilk oyunculuk deneyimini 1975 yılında ” Devil’s Rain ” isimli film ile yapmıştı. Fakat kendisini dünyaya tanıtan film, 1978 yılında çekilen müzikal bir yapım olan ” Grease ” isimli filmdi. Kariyerine 51 film sığdıran John Travolta, aynı zamanda 9 tane de albüm çıkardı. Fakat şu son film de gösterdi ki, artık emekli olmasının vakti gelmiş. Her ne kadar iyi ve tecrübeli bir oyuncu olsa da, jest ve mimikleri eskisi kadar gerçekçi değil.

 

i-am-wrath-2016-1

 

I Am Wrath ” filminin bir diğer başrol oyuncusu olan Christopher Meloni ise, aslında bir dizi oyuncusu. 1988 yılında ” The Equalizer ” isimli dizi ile başlayan oyunculuk kariyerinde, Dinosaurs, NYPD Blue, Law & Order, Oz, Law & Order: Special Victims Unit, True Blood gibi önemli dizilerde yer almıştır. 2 Nisan 1961 tarihinde Amerika’da dünyaya gelen oyuncunun en önemli özelliği, tam bir karakter oyuncusu olmasıdır. Yer aldığı yapımlarda genellikle 2. rollerde bulunsa da, başrol oyuncularını oldukça rahatlatıyor.

 

christopher_meloni

 

Gelelim Ben Gazap filminin konusuna..

Filmde Stanley rolü ile karşımıza çıkan Travolta, özel birliklerden emekli birini canlandırıyor. Çok sevdiği karısı, yaptığı bir araştırma için, onun yanında öldürülüyor. Eyaleti ele geçiren çetelerden birine mensup bir uyuşturucu satıcısı yakalanıyor. Stanley adamı teşhis ediyor. Fakat polis adamı salıyor. Adaletin işlemediğini gören Stanley, kendi intikamını kendisi almak için kolları sıvıyor. Tabi eski meslektaşı ve yakın arkadaşı Dennis ( Maloney ) ile birlikte.

 

i-am-wrath-2016-5

 

I Am Wrath filmini henüz izlemeyenler olabileceği için, çok fazla detaya girmek istemiyorum. Genel hatları ile filmin iyi ve kötü yönlerini mercek altına almaya çalışacağım.

 

i-am-wrath-2016-3

 

Senaryo aslında çok sıradan. Aynı konuda yüzlerce film yapıldı. Muhtemelen aynı konu işlenmeye de devam edecek. Çünkü sevdiklerine bir zarar geldiğinde eğer adalet işlemiyorsa, adaleti sağlamak isteyen binlerce kişi olacaktır eminim.

 

i-am-wrath-2016-6

 

John Travolta‘yı ben oldukça yaşlanmış buldum. Zaten 62 yaşında. Aksiyon filmleri için bence doğru bir seçim değil. Çünkü aksiyon filmleri dendiğinde, daha hareketli dövüş sahneleri, bitmeyen bir tempo falan hayal ediyoruz. Travolta bu tür filmlerin adamı değil.

 

i-am-wrath-2016-7

 

Christopher Meloni‘de ise durum biraz daha farklı. 55 yaşında olmasına rağmen, çevikliği oldukça iyi. Dövüş sahnelerinde sırıtmıyor. Gerçi çok fazla dövüş sahnesi yoktu ama, olanlarda da oldukça başarılıydı.

Silahlı çatışma sahneleri oldukça fazlaydı. Efektler ve oyunculuklar iyiydi. Öyle sırıtan bir sahne gözüme çarpmadı.

 

i-am-wrath-2016-8

 

Sürenin kısa tutulması oldukça iyi olmuş. Sıkılmadan 1.5 saat geçiriyorsunuz. Filmin sonuna kadar çok fazla mantık hatası bulamadım. Ancak filmin yaklaşık son 15 dakikası, bana oldukça abartı geldi. Ben Gazap filminin sonunu söyleyerek sizi sinirlendirmek istemem:) Sadece şunu söylemek istiyorum: Suç çetesinin başındaki adam gayet sıradan biri olmasına rağmen, kendisini en fazla zorlayan kişi o oldu. Ayrıca hastane sahnesinde de, bir gereksizlik var. Onu söylemeyeceğim, siz bulun 🙂

 

i-am-wrath-2016-9

 

I Am Wrath 2016 fragman

Kısacası; film sıkmıyor, çatışma sahneleri güzel, aile ile izlemek için uygun. Fakat sinemada bu filme gitmenizi açıkçası tavsiye etmem. Tercihinizi bir başka filmden yana kullanmanız, akıllıca bir seçim olacaktır. Bu filmin dvdsini alarak seyredebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/