Geniş Aile Her Türlü Geliyorrrr - Cem Yurtseven
Televizyon

Geniş Aile Her Türlü Geliyorrrr

13178030_1730556670524714_5549632521565908856_n

 

Geniş Aile Her Türlü ” geliyor.. Evet yanlış duymadınız. “ Geniş Aile ” efsanesi devam ediyor. ” Geniş Aile Yapıştır ” filminden sonra ikincisi için start verilmek üzere..

Geniş Aile dizisini izlemeyen olsa bile, duymayan yoktur diye düşünüyorum. Bir aile komedisi olan dizi, gerek sıcaklığı, gerek esprileriyle Türk dizi sektörüne gerçekten damga vurdu. En azından benim için böyle. Aradan yıllar geçmesine rağmen, dizide geçen olaylara hala gülüyorum.

Kendi kendime çok düşündüm. ” Ulan kim bu dizinin senaryosunu yazıyor ? Kim bu kadar zeki ” diye. Sonra öğrendim ki, Cüneyt İnay adında biri. Biraz araştırdım. Oldukça mütevazi, kendi halinde genç biri. İnsanın inanası gelmiyor.

Sonra kendisine bir şekilde ulaştım. Oldukça keyifli bir röportaj yaptık. Yakın zamanda sitemde olacak. Röportajı okuduğunuzda, siz de çok şaşıracaksınız.

Geniş Aile, absürt komedi diye tabir ettiğimiz furyadan oldukça uzaktaydı. Yapılan espriler, 7’den 70’e herkese hitap ediyordu. Karakterler deseniz ayrı bir alem. Cevahir, Ulvi, Bilal, Müfik, Mürsel, Zekai vs.. Her biri, ayrı bir dünya. Benim gibi birçok kişide iz bıraktığına eminim. İstanbul’dan oldukça uzakta olmama rağmen, İstanbul’a ilk gittiğimde, Geniş Aile’nin çekildiği sokağı buldum. İçim bir tuhaf oldu. Çünkü o meşhur ev inşaat halindeydi. Bol bol fotoğraf çektim. Gerek o evde, gerek Devir Abi’nin meşhur kahvehanesinde. Yakın zamanda o fotoğraflarda sitemde olacak.

Yıllarca bekledik. Sonra bir söylenti çıktı : ” Geniş Aile Dizisi tekrar geliyor “ diye. Benim gibi birçok kişinin kalbi küt küt etti eminim. Ama haber fos çıktı. Aradan bir süre daha geçti ve ” Geniş Aile Yapıştır ” filminin haberi geldi. İçimizde buruk bir sevinç oldu. Çünkü hayranları olarak bizler dizi bekliyorduk. Ama sinema filmi geldi. Yine de hasret o kadar büyüktü ki, sinema filmi haberi bile bizleri heyecanlandırdı.

Geniş Aile Yapıştır ” filmi gösterime girdi. Senarist yine aynıydı : Cüneyt İnay. Başrol oyuncuları da aynıydı. Ufuk Özkan, Bülent Çolak, Fırat Tanış, Ahmet Sarsılmaz, Bora Akkaş, Mine Teber, Yağmur Tanrısevsin gibi isimler kadroda bulunuyordu.

Film her zamanki gibi ince esprilerle doluydu. ama en güzeli, Geniş Aile dizisinde o alıştığımız karakterler karşımızdaydı. Hiçbiri formundan düşmemiş. Her biri rolünün hakkını verdi.

Geniş Aile Yapıştır filmi, gişede de oldukça başarılıydı. Gerçi benim beklentilerimin altındaydı ama yine de iyi seviyedeydi. Yayında kaldığı 11 hafta boyunca 718.047 seyirci tarafından izlenmiş ve 8.092.702,07 TL hasılat elde etmiş. Aslında güzel bir rakam. Ama açıkçası daha iyi tanıtım yapılsaydı, bu rakamın en az 2 katına çıkacağını biliyorum.

Gerek sosyal medya, gerek ilk filmin gişede yakaladığı başarıdan sonra, filmin kadrosu 2. film için kolları sıvadı. ” Geniş Aile Her Türlü ” adında yayınlanacak 2. filmin çekimleri, Haziran ayında başlayacak. Çekimlerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacağını, yine dizinin senaristi Cüneyt İnay tarafından öğrendim.

Film ile ilgili detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/