Fatih Terim'i Artık İstemiyoruz! - Cem Yurtseven
Yaşam

Fatih Terim’i Artık İstemiyoruz!

Şahsen ben, Fatih Terim’i artık Milli takımda görmek istemiyorum. Bunun nedenlerini aşağıya yazacağım. Eminim birçok kişi benimle aynı fikirde.

Avrupanın en kalabalık 2. ( Almanya’dan sonra ), dünyanın 18. ülkesiyiz. Buna rağmen FIFA ülkeler sıralamasında 21. sıradayız. Bizden önce tam 11 avrupa ülkesi var listede. Bu oldukça acı bir tablo. Listenin 1. sırasında yer almalıyız demiyorum. Ama en azından ilk 5 içerisinde olmalıydık.

 

fatih-terim

 

Bu bilgiyi verdikten sonra ana konuya gelelim. Milli takım iyi futbol oynuyor mu ?

Bu sorunun cevabına evet yada hayır demek için çok düşündüm. Çünkü eskiye göre oldukça fazla ilerleme kaydettik. Bunu inkar edemem. Fakat hala beklediğimiz düzeyde değiliz maalesef.

Daha önce şöyle bir yazı yazmıştım. Milli ruha sahip futbolcuların ve teknik heyete ihtiyacımız olduğu ile ilgili.

 

fatih-terim

 

Volkan Demirel, kuşkusuz avrupanın en iyi kalecilerinden ( Koyu bir Beşiktaş’lıyım ). Ama maalesef karakterini beğenmiyorum. Milli maçta kendisine küfür edildiği için sahayı terketti hatırlarsınız. Küfür edenler aşağılık insanlar. Buna bir şey diyemem. Fakat ne olursa olsun, sahayı terketmesinin affedilir bir yanı yok. Zira Fenerbahçe-Galatasaray maçlarında da küfür ediliyor ama sahayı terkettiğini görmedim. Milli maçta bunu yapması, vatan ve millet sevgisinin yeterince fazla olmadığını gösterir. Bu açıdan kendisini kadro dışı bırakan Terim’e sonuna kadar hak veriyorum.

 

fatih-terim-2

 

Geçen haftalarda Arda Turan ile Fatih Terim arasındaki tartışma çok konuşuldu. Tartışmanın sebebi, Fatih Terim’in Burak Yılmaz’a prim verilmemesini istemesi ve Arda’nın buna tepki göstermesiydi. Burak Yılmaz’ı günahım kadar sevmem. Futbolculuğunu hiç beğenmem. Bir kere dürüst bir futbolcu değil ki bunu birçok kişi biliyor. Onun düşmesi için darbe almasına gerek yok. Yanından biri koşsun yeter. Fakat ne olursa olsun eğer kadroya çağırılıyorsa, verilen primden faydalanması gerekiyordu. Burada mevzu bahis para değil. Fakat herkese verilip bir futbolcu dışarıda bırakılıyorsa, bu onu rencide etmek demektir ve hiç hoş bir şey değil. Arda bunu nasıl dile getirdi bilmiyorum. Fakat bu konuda Terim kesinlikle haksız.

 

fatih-terim-3

 

İşin futbol bilgisi bir yana, Terim’in egosundan oldukça rahatsızım. ” Ben yaptım oldu ” , ” Ben kimseye hesap vermem ” , ” Ben Fatih Terim’im ” gibi sözlerinden ve hareketlerinden çok sıkıldım. Türkiye’ye hiç yakışmıyor. Aylık 1 milyon liraya yakın bir maaş alması bile beni çok rahatsız ediyor. Bu konuda Fatih Terim’den daha çok, Futbol Federasyonu’na kızıyorum. Yahu sen kimsin ? Kimin parasını kime veriyorsun ? Bu kadar bol keseden dağıtırken bana sordun mu ?

İşin bir de tazminat kısmı var ki o daha vahim. Yapılan sözleşmeye göre eğer Terim kendi isteği ile istifa ederse, federasyona 1.45 milyon Euro tazminat ödeyecek. Eğer federasyon Terim’i yollarsa 7.6 milyon Euro tazminat ödeyecek. Yemin ediyorum komedi. Bu sözleşmeye göre Terim Türkiye Futbol Federasyonu’ndan çok daha üstün bir yerde. Sanki biz ona muhtacız. Sanki o olmazsa biz yapamayız. Allah’ım sen sabır ver.

 • Çek Cumhuriyeti
 • İzlanda
 • Hollanda
 • Kazakistan
 • Letonya
 • Türkiye

Şu gruptan zor bela çıktık.

 • HIRVATİSTAN
 • İZLANDA
 • UKRAYNA
 • TÜRKİYE
 • FİNLANDİYA
 • KOSOVA

Bu guruptan da kolay kolay çıkacak gibi görünmüyoruz. Aslında iki gurupta da bize rakip olacak pek takım yok. Ama buna rağmen ecel terleri döküyoruz.

Gerek sosyal medyada, gerek haber sitelerinde görüyoruz ki, Fatih Terim artık istenmiyor. İstenmemesinin nedeni futbol bilgisi değil, egolarını tatmin edememiş olması. Galatasaray’lılar bile artık Terim’i milli takımda görmek istemiyorsa, gerek federasyon gerekse Terim şapkayı önüne koyup düşünmeli. Eğer Fatih Terim’de 1 gram vatan ve millet sevgisi varsa, bugüne kadar aldığı milyonları yeterli bulup, federasyondan tazminat istemez.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/