Deadpool Filmi - Cem Yurtseven
Televizyon

Deadpool Filmi

Deadpool Filmi indir, Deadpool Filmi izle, Deadpool Filmi ful indir gibi kelime oyunları yapmadan, Deadpool Filmi konusu, kadrosu ve içeriği hakkında kısa kısa bilgiler vereceğim.

Kategori : Film
Tür : Eleştiri
Anlatım Dili : Sade
Seviye : Başlangıç
Kelime Sayısı : 732


 

deadpool1

 

Deadpool; Kaptan Amerika, Yenilmezler, Örümcek Adam, Süperman, Batman gibi süper kahramanlara ait bir film gibi görünüyor ilk bakışta. Aslında anafikir olarak benzeşse de, işleyiş olarak farklılık gösteriyor. Oldukça iyi bir tanıtım yapan Fox, bunun karşılığını fazlasıyla almış gibi görünüyor.

12 Şubat tarihinde vizyona giren Deadpool, sadece 58 milyon $ gibi bir rakama mal olmuştu. Fakat sadece ilk 3 gün içerisinde, toplam 348 bin 292 kişi tarafından izlenmiş ve yaklaşık 400 milyon $ hasılat elde etmişti.
Filmin türü; aksiyon-fantastik- bilim kurgu olmasına rağmen, ”R-rated” diye tabir edilen, cinsellik ve şiddet içerikli filmlerdendir. Bu sebeple filmde +15 yaş sınırı vardı. Açılış haftaları baz alındığında, 134 milyon $’lık hasılatıyla, rakiplerini geride bırakarak zirveye yerleşti.

deadpool2

 

Beklentilerin oldukça üzerine çıkan film, neden bu kadar ses getirdi ? Biraz bu konuyu irdeleyelim.

Film, klasik süper kahraman filmlerinin biraz dışındaydı. Dışarıda demekten kastım, içerdiği cinsellik sahneleri ve küfürlü sözleriydi. ” Absürt komedi ” deidğimiz türü içinde barındırmasının yanında, birkaç sahne de olsa erotizmi sahnelemekteydi. Aksiyon-Bilim kurgu-Fantastik öğelerini içerisinde fazlasıyla bulundurmasının yanında, yer yer erotizm ve absürt komediye yer vermesi, onu rakiplerinin önüne taşımasını sağladığını düşünüyorum. Tabi bunun yanında, hem normal hem viral reklam kavramlarını ustalıkla kullanmasının da, oldukça fayda getirdiğini söyleyebilirim.

deadpool-gallery-03-gallery-image

 

Deadpool Filminin Konusu

Gelelim Deadpool filminin konusuna. Çizgi romandan uyarlanan filmlerden biri olarak karşımıza çıkan Deadpool filmini, spoiler kullanmadan nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Ama yine de, çok fazla detaya girmeden sizleri aydınlatmak istiyorum.

Wade Wilson’ın (Ryan Reynolds), özel birliklerden ayrılan ( atılan ) bir askerdir. Gerek hız gerek dövüş konusunda oldukça yeteneklidir. Hayatını, kendisini kiralayan insanlardan aldığı parayla geçirmektedir. Esprili, gözüpek ve hayatı ti’ye alan bir yapısı vardır. Bir gün gittiği bir barda, Vanessa Carlysle ( Morena Baccarin ) ile tanışır. Kısa sürede çok iyi anlaşırlar ve birbirlerine aşık olurlar. Evlilik arefesinde, Wade Wilson’un kanser olduğunu öğrenirler. Wade, kısa bir zaman sonra öleceğini bildiği için sevdiği kadından uzaklaşmak ister. Tam bu sırada yanına gelen biri, onu hastalığından kurtaracağını ve süper kahraman yapacağını söyler. Wade bunu bir süre düşündükten sonra kabul eder. Fakat söylenilen yere gittiğinde, hiçbir şeyin düşündüğü gibi olmadığını görür.

Kendisinin peşine düşen Franchis adındaki mutanttan sevdiği kızı korumak için, yine kendisi gibi mutant olan Colossus ve Negasonic Teenage Warhead ile iş birliği yapar. Bakalım sevdiği kızı kurtarabilecek mi ?

 

ryan-reynolds-ed-skrein-deadpool-entertainment-weekly-01-1200x745

 

Deadpool film eleştirisi

Aslında film, her anıyla sizi kendisine hapsediyor. Hiç bitmeyen aksiyonunun yanında, bizlerin oldukça alışık olduğu küfürlü diyaloglar, sizi hem heyecanlandırıyor hem de gülümsetiyor. Zaten filmi benzerlerinden ayıran en önemli fark da bu.

 

Deadpool-still

 

Deadpool filminin karakterleri

Deadpool : Güçlü, hareketli, dövüş sanatları konusunda uzman biri. Bunun yanında esprili ve küfrü oldukça çok kullanan biri.

Negasonic Teenage Warhead : Çelimsiz ve zayıf bir kız. Aslında o bir stajyer. Ancak sahip olduğu yetenekler, cüssesine göre oldukça fazla.

Colossus : Sert ve iri yarı biri. Krom kaplı bir dev. Ancak özünde oldukça insancıl ve barışçıl biri.

Franchis ( Ajax ) : Kötü kalpli biri. Güçlü ve yenilmez.

Angel Dust : Aslında çekici bir kadın. Ancak öyle bir gücü var ki, Colossus’u bile devirebilir.

 

Deadpool kadrosu

Deadpool filminin yönetmen koltuğunda; Ejderha Dövmeli Kız, Thor: Karanlık Dünya gibi fantastik filmlerden tanıdığımız Tim Miller oturuyor. Aslına bakarsanız adamın yaptığı en iyi şey bu. Yönettiği fimleri incelediğimizde, fantastik-aksiyon konusunda oldukça başarılı olduğunu görebiliyoruz.

 

tim-miller

 

Başrolde oynayan Ryan Reynolds, gerek yakışıklılığı, gerek sempatikliği ile tüm dünya tarafından tanınan bir aktör. 40 yaşında olmasına rağmen, hem fiziği hem hareketleri ile 25 yaşında diyebileceğimiz biri. 1993 yılında ” Ordinary Magic ” adındaki film ile başlayan oyunculuk serüvenine, şu ana kadar 43 film sığdırmayı başarmış. Özellikle 2008 yılından sonra, kariyerine fantastik filmlerle devam eden Reynolds, ” X-Men Origins: Wolverine ” ve ” Green Lantern ” gibi filmlerle oldukça ses getirmiştir.

ryan-reynolds

 

Bir diğer başrol oyuncusu olan Morena Baccarin, 1979 yılında Brezilya’da doğmuştur. Zaten filmi izleyenler Baccarin’in fiziğinden nereli olduğunu oldukça kolay anlayabilirler 🙂 Baccarin’de Reynolds gibi, daha çok fantastik filmlerde rol alan biri. Kendisini, ” Batman: Bad Blood ” , ” Stargate: The Ark of Truth ” , ” Son of Batman ” gibi filmlerden tanıyoruz. Güzelliğinin yanında yeteneği ve sevimliliği ile bizlerin gönlünde ayrı bir yere sahip.

Morena-Baccarin-Header

 

Son bir not : Bu filmi, ailenizle izlerken dikkatli olmanızda fayda var. Özellikle filmin ilk yarım saatinde erotik sahneler mevcut. Ayrıca film boyunca absürt espriler, sizleri zor durumda bırakabilir:)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/