Alaçatı Gezilecek Yerler - Cem Yurtseven
Genel

Alaçatı Gezilecek Yerler

Alaçatı; hiç şüphesiz, yılın 50 haftasını çalışarak geçirip yalnızca iki hafta tatil yapma fırsatı bulacak kişilerin gitmek istediği bir numaralı yerdir. Türkiye’nin belki de en popüler tatil yeri olan Alaçatı; hakkındaki övgüleri ve merakı sonuna kadar hak etmektedir. Alaçatı denilince akla deniz, kum ve güneş gelir. Aynı zamanda, kültürel etkinlikler yapmak ve beldeyi yürüyerek baştan sona keşfetmek adına son derece uygun bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Alaçatı’nın Muhakkak Görülmesi Gereken Yerleri

Alaçatı’da gündüzleri deniz keyfi yaptıktan sonra sörf derslerine katılmak ve akşamları da Alaçatı’nın eğlenceli gece hayatına ayak uydurmak harika bir tatil seçeneğidir. Bunun yanı sıra, Alaçatı’ya gidildiği zaman kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında Alaçatı pazarı, Alaçatı değirmenleri ve Alaçatı Limanı bulunmaktadır. Buna ek olarak, Alaçatı, Çeşme’nin bir beldesidir. Bu yüzden, Alaçatı’ya gelen herkes aynı zamanda Çeşme’yi de baştan sona görme şansına erişebilir.

1800’lü yıllardan günümüze kadar ulaşan Alaçatı’nın yel değirmenleri; bilhassa günbatımında binlerce misafire ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak, her Cumartesi kurulan Alaçatı Pazarı’nda alışveriş yapmak keyifli bir deneyim olacaktır. Delikli Koy; serin suyu ve bembeyaz kumuyla cennetten bir mekan olarak kendisini göstermektedir. Kemalpaşa Caddesi; her ne kadar kalabalık olsa da bu cadde üzerinde bulunan restoranları ve kafelerinin yanı sıra otelleriyle de Alaçatı ruhunu sonuna kadar yaşatmaktadır.

Daha fazlası için: Alaçatı Gezilecek Yerler

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/