Adsense Gösterim ve Tık Sayısı Düşükse Ne Yapılır ? - Cem Yurtseven
İnternet & Teknoloji

Adsense Gösterim ve Tık Sayısı Düşükse Ne Yapılır ?

Google Adsense gösterim sayınız artmıyor mu ? Adsense gösterim sayınız çok mu düşük gösteriyor ? Ya da Adsense tık sayısını göstermiyor mu ? Kendimce bir çözüm buldum ve sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Birkaç gündür sitelerimin ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış mevcut. Fakat Adsense panelinde ne hikmetse göstermiyor. Mesela dün Yandex Metrica hesabıma girdiğimde, sitemin sayfa görüntülenme sayısı 1000 civarıydı. Adsense paneline baktım sadece 30. İnanılmaz bir fark vardı. Ayrıca tıklama sayılarım siliniyordu. Bir bakıyordum 2 tık almış. 5-10 dakika içinde sayfayı yenilediğimde sıfırlanıyordu. 2 gündür araştırıyorum, soruşturuyorum bir çözüm bulamadım.

 

google-adsense

 

Daha sonra aklıma geçenlerde R10’da tartıştığımız bir konu geldi. ” Trankk ” diye bir ses duydum 🙂 Burada, Google Pagerank’ın geri geldiğini söyleyen bir arkadaşımızın konusu var. İçerisinde chnymaster isimli arkadaşımızın şu mesajı dikkatimi çekti. Açıkçası bana çok mantıklı gelmediği için, haliyle kaynak link istedim. Kaynak burasıydı ve bu site gerçekten Google’nin kendisine aitti. Burada saolsun tercüme etti.

O konuyu kısaca özetleyeyim. Arkadaşımız diyor ki, Google widget kullanan sitelere bir ayar çekecek. Özellikle dofollow link çıkışlı widget kullanan siteler için adsense sıkıntılı bir hal alacak. Tabi ben bunun olabileceğine pek ihtimal vermiyordum. Fakat son birkaç günde olanlar, açıkçası bunu doğrular nitelikte.

 

google-analytics

 

Çok uzattım sanırım 🙂 Gelelim fasulyenin nimetlerine.

Eğer Google Adsense gösterim sayınızda belirgin bir düşüş varsa, reklama tıklanma sayılarında azalma varsa yada tahmininizin çok altındaysa, Google Analytics kullanmadığınız içindir. Bir çoğunuz ne alaka diyordur eminim. Ama inanın ben de sizin gibi düşünüyordum. Sitelerime Analytics eklemeye başladım. Ve birkaç dakika içinde gösterim sayısı ve tıklama sayısı artmaya başladı.

Fakat yine eksik bir şeyler var. Tıklama sayılarım bu kez sıfırlanmıyor. Fakat azalıyor. Bunu da, sitemde iki adet sayaç kullanmama bağlıyorum. Biri Yandex Metrica, diğeri Google Analytics. Saat 00:00 itibariyle Yandex Metrica’yı komple kaldırıp deneyeceğim. Sonuçları konu sonuna ekleyeceğim. Takipte kalın 🙂

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

https://cialgetusa.com/