Hanım Köylü Dizisi 13. Bölümde Final Yaptı 0 1

Star Tv ekranlarında yayınlanan Hanım Köylü Dizisi 13. bölümde final yaptı. Peki Hanım Köylü neden bitti ? Hanım Köylü devam edecek mi ? Gelin birlikte bu sorulara cevap bulalım.

Daha önce buradaki konuda kısaca değinmiştim. Fakat o yazıyı kaleme alırken, dizi henüz bitmemişti. Şimdi resmi olarak bittiği için, biraz daha detaylı yazabilirim.

 

Hanım-Köylü-Dizi

 

Gold Film ve Star Tv, Hanım Köylü dizisi için oldukça umutluydu aslında. Çünkü Ege dizileri gerçekten de azımsanmayacak bir izleyici kitlesine sahipti. Ayrıca yaz aylarında, romantik komedi dizileri daha çok ilgi görüyor. Bunun yanında, başrol oyuncularından Yusuf Çim‘in oldukça yüksek bir hayran kitlesi var.

Kariyerine manken olarak başlayan, daha sonra ” Olsun Bi Kere ” isimli müzik albümünü piyasaya süren Yusuf Çim, 2014 yılında Ezra isimli film ile ilk oyunculuk deneyimini, üstelik başrol oynayarak yaşadı. Fakat henüz 2. bölümde final yapması oldukça ilginçti. 2015 yılında Çilek Kokusu isimli dizi ile ekranlara geri döndü. Fakat bu dizinin de ömrü çok uzun olmadı ve 23. bölüm ile final yaptı. Aslında yayına başladığı günden itibaren reytinglerde 1. yada 2. sırayı alan dizi, maalesef yayın gününün değişmesi ile sonunu hazırladı. 15. bölümden itibaren reytingleri düşmeye başladı ve 23. bölümde final yaptı.

 

 

yusuf-cimm

 

Hanım Köylü dizisi ile ekranlara geri dönen Yusuf Çim, iyi başladığı bir projeyi yine erken final ile noktalamak zorunda kaldı. Reytinglerde Total gurupta ilk 3 arasında bulunan ama AB gurubunda ilk 10’u bile zor gören dizi, maalesef 13. bölüm ile final yaptı. Yusuf Çim, yakışıklılığı ve sempatikliği ile, birçok kişiyi kendisine hayran bırakıyor. Fakat benim kişisel görüşüm, Yusuf’a çapkın, hayatı ti’ye alan, eğlenceli, umursamaz bir karakter daha çok yakışıyor. Önümüzdeki projesinde umarım bu tarz bir karakter ile karşımıza çıkar.

13 rakamının uğursuzluğu

Son birkaç yıla baktığımda, 13. bölümde final yapan bir çok dizi olduğunu gördüm.

  • Aile İşi
  • Gecenin Kraliçesi
  • Çifte Saadet
  • 46 dizisi
  • Ben de Özledim
  • Hanım Köylü

Benim dikkatimi çeken bu 6 dizi oldu. Tabi ilk birkaç bölümde final yapan diziler, sanırım daha kötü durumda. Ama yine de 13 rakamında bir uğursuzluk var gibi.

 

Hanım-Köylü-Dizi-1

 

Hanım Köylü neden erken final yaptı ?

Şaka bir yana, Hanım Köylü dizisi neden bitti diye birçok kişi merak ediyor. Bizim ülkemizde başarı=reyting, bunu unutmayın. Dizinin reytingleri aslında çok kötü sayılmazdı. Ama her kanal, pastadan daha fazla pay almak için birbiriyle yarışıyor. Haliyle tüm guruplarda ilk 2’ye giremediklerinde diziyi yayından kaldırıp, başka bir dizi yayınlıyorlar.

Hanım Köylü dizisi de bunlardan biri oldu. Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi, senaryoda pek bir özgünlük göremedik açıkçası. İsmi bile ” Güzel Köylü ” dizisinin çakması gibi duruyordu aslında. Bunun yanında, bana göre oyunculukların bazıları, diziye göre biraz zayıf kaldı. Aslında şöyle bir baktığımda, başrol oyuncularının performansları dışında gayet iyi görünüyordu. Gülsüm Ali İlhan ve Yusuf Çim’in, oyunculuklarının üzerine biraz daha koymaları gerekiyor.

 

Hanım-Köylü-Dizi-2

 

Hanım Köylü devam edecek mi ?

Hanım Köylü’nün Star Tv ile olan sözleşmesi artık bitti. Fakat final bölümüne baktığımda, klasik bir final bölümü gibi değildi. Böyle yapımlarda, final bölümünde mutlaka başrol oyuncularının evlenmesi gerekiyor. Fakat dizi öyle bir yerde bitti ki, sanki farklı bir kanalda devam edecek gibi.

Eğer senaryoda ufak tefek değişiklikler yapılır ve farklı bir kanalda, uygun bir gün ve satte yayınlanmaya devam ederse, dizi bir süre daha devam edebilir. Ayrıca buradan yapım ekibine de bir öneri sunmak istiyorum. Sosyal medyayı aktif kullanmanız gerekiyor. Bunu yapmazsanız, erken finaller kaçınılmaz olur.

Henüz yapım firması Gold Film’den de bir açıklama gelmediğine göre, Hanım Köylü’nün farklı bir kanalda devam etmesi mümkün görünüyor. Benim tahminim, Fox TV yada TV 8 ekranlarında diziyi görebiliriz.

Önceki HaberSonraki Haber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Sevilen Konular

Benim Seçtiklerim